Штори

Перш, ніж приступати до декорування вікна, необхідно врахувати безліч чинників. Мистецтво прикраси вікон дозволяє змінити пропорції кімнати, підкреслити чудовий або замаскувати непривабливий вигляд з вікна. Залежно від оформлення, вікно може служити центральним або другорядним елементом кімнати. Виберіть текстильне оформлення вікна, відповідно Вашому інтер’єру. Штори прийнято ділити на декілька різновидів, основні з яких наведені нижче.

 

КЛАСИЧНІ ШТОРИ

Класичні штори є найактуальнішими в інтер’єрі на сьогоднішній день. Прямі розсувні портьєри з тюлевими фіранками, в обробці яких використовують кисті або близькі по тону / фактурі тканини. Для пошиття класичних штор можна використовувати практично будь-яку тканину — шовк, оксамит, велюр, жаккард, парчу, гобелен і ін. Залежно від підібраних тканин і дизайну приміщення цей вид штор широко використовується не тільки в класичних стилях, але і в багатьох сучасних напрямках дизайну інтер’єрів.

 

ФРАНЦУЗЬКІ ШТОРИ

Французькі штори — невід’ємний елемент класичного інтер’єру. Це пишні спадаючі драпірування, які виглядають, як окремі секції, утворені напівкруглими складками тканини. Раніше, ці штори використовувалися для драпірування королівських банкетних залів, прийомних і спалень аристократії. Тому, вони актуально виглядають в сучасних розкішних інтер’єрах, де переважають класичні антикварні меблі. Штори можуть бути функціональними і декоративними. Часто використовуються з класичними портьєрами, китицями і ламбрекенами.

 

РИМСЬКІ ШТОРИ

Це рівні полотнища тканини, які за допомогою механізму ланцюжка можуть збиратися в широкі плоскі горизонтальні складки. Штори «розміщуються» усередині віконного отвору або над ним. Низ такої штори можна залишити прямим або прикрасити його тасьмою, китицями, рюшами — в залежності від загального стилю інтер’єру. У таких шторах можливе використання будь-яких декоративних тканин — від легких гардин до щільних портьєр на підкладці.

 

АВСТРІЙСЬКІ ШТОРИ

Вперше з’явилися ще в 18 столітті. Тоді вони називалися фестонами і, в основному, застосовувалися для прикраси закритих віконницями вікон. Останнім часом, завдяки багатій різноманітності тканин і обробки, концепція штор була оновлена. Австрійські штори збираються по верхньому краю в збірку і злегка складаються по низу. В силу такої конструкції, коли штори підняті, низ спадає м’якими драпіровочними складками. Особливо ефектно виглядають з тканин з блискучими поверхнями — шовк, тафта, атлас.

 

ЯПОНСЬКІ ШТОРИ

Досить модний варіант сучасного інтер’єру. Це рівні полотна тканини, що не складаються, а переміщаються по карнизу. Зверху і знизу панелей є жорсткі вставки. Японські штори добре підійдуть для інтер’єру, оформленого в мінімалістичному стилі.

 

ЛОНДОНСЬКІ ШТОРИ

Плоскі у верхній частині, але з глибокими бантовими складами штори. Склади можуть розташовуватися по краях штори, а також і в середині. Основна відмінність — традиційний англійський малюнок: від шотландської клітки і поздовжньої смужки до набивного ситцю в дрібну квіточку і шикарних букетів троянд. Цікавим рішенням є використання двох видів тканини, так як при піднятті штори складки розкриваються, і стає видно інший колір чи малюнок.